NIE Z TEJ ZIEMI • Biżuteria i styl Timothée'ego Chalameta

NIE Z TEJ ZIEMI • Biżuteria i styl Timothée'ego Chalameta

Prosimy o pozostanie na miejscach podczas całego lotu. Kinowy październik a może odległa przyszłość? Paul Atryda, na naszej planecie znany jako Timothée Chalamet, przybywa na Diunę, jedyne miejsce we wszechświecie, gdzie wydobywa się melanż, cudowną substancję umożliwiającą jasnowidzenie i kosmiczne podróże. Jakimi ścieżkami podąża nieziemski styl tego uwielbianego aktora? Parafrazując, to nie tajemnica do rozwiązania, tylko rzeczywistość do przeżycia. Na pytanie: którędy do gwiazd? Odpowiadamy: w każdym wymiarze odważnie, a dalej prosto.

marynarka Magda Butrym | buty Balagan | naszyjnik UMIAR | pierścionek UMIAR

 

PREMIERA DIUNY

Na rodzimych ekranach już za chwilę wyląduje długo wyczekiwana Diuna, filmowa adaptacja kultowej, nieco szalonej i głęboko metafizycznej powieści z gatunku sci-fi. Wielu na nią czekało, wypatrując zapowiedzi i znaków. Jednym z nich był premierowy pokaz w Wenecji z udziałem Timothée’ego Chalameta. Młody aktor, wybierając wieczorowe stroje, nie korzysta z pomocy stylistów, zdając się na swój gust i wyczucie. Łączenie modowych elementów wychodzi mu jednak tak dobrze, że nasunąć się musi pytanie: czy przypadkiem nie mamy do czynienia z podróżnikiem w czasie, który przywędrował z przyszłości, aby nauczyć nas stylu. Niezależnie od interpretacji, warto przyjrzeć się temu zjawisku.


BUTY

Wysokość cholewki ma znaczenie. Zdecydowana większość fasonów, w których aktor przemierza czerwony dywan to wariacja na temat klasycznych trzewików, sztybletów i kamaszy. Nie inaczej było na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Noski wyprofilowane w szpic, czerń, połysk, zakryta kostka i mocny obcas. Wszystkie te elementy znajdziecie w klasycznych botkach Victoria marki Balagan.


MARYNARKA

Szeroka linia ramion, doskonałe krawiectwo i morze migotliwych jak niebo koralików, które każdemu wskażą drogę. Choć Timothée Chalamet, miłośnik garniturowych krojów tym razem zdecydował się na prostą bluzę, my wybrałyśmy smokingową propozycję od Magdy Butrym, chwytającą nasze serca w swoje pole grawitacyjne.


BIŻUTERIA

Czas to zdecydowanie nie linia prosta, być może nawet nie koło, niemniej kwestia, jak go obejść wiecznie powraca. Czy art déco było nowoczesne? Było. Czy nadal może być? Może. Wszystko zależy zarówno od formy, jak i użycia. Wie to Timothée, mieszając współczesną biżuterię z modelami vintage. W jego stylizacjach z Wenecji zwracają uwagę ponadczasowe pierścionki ze srebra i broszki: prosta szpilka wpięta w mankiet, towarzysząca wieczorowej gali oraz skarabeusz we wspomnianym stylu na poprzedzającą ją konferencję prasową.


PIĄTY WYMIAR

Po czterech wymiarach splecionych z przestrzeni i czasu pora na piąty. Ważne! Dowodów na jego istnienie nie musi dostarczać nam Wielki Zderzacz Hadronów. Mowa o możliwości wyboru wizji przyszłości. Melanż zostawmy Atrydom, odkładając na półkę. Jednak bez obaw, wszechświaty nie lubią próżni i wszystko co może się zdarzyć, zdarza się na pewno w którejś z odnóg rzeczywistości. Zapewniamy, perłową kolekcję MÉLANGÉ znajdziecie w każdym z równoległych światów. W naszym, zapraszamy do UMIARroom przy Mokotowskiej 50/10 w Warszawie.

 

CREDIT: FRANCO ORIGLIA/GETTY IMAGES
Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.