kolekcja CAPRI

UMIAR biżuteria - kolekcja CAPRI to biżuteria inspirowana topografią wyspy Capri, rozrzeźbieniem jej gór i pagórków oraz ich graficznym odwzorowaniem – poziomicami i warstwicami.


Podróże palców po mapie. Gdzie nas zabiorą? Może nad ciepłe morze, z którego dna gorący piasek i skały, takie do nieba… Capri. Najnowsza kolekcja marki UMIAR inspirowana jest topografią kultowej wyspy, rozrzeźbieniem jej gór i pagórków oraz ich graficznym odwzorowaniem – poziomicami i warstwicami, wypełniającymi szczelnie atlasy geograficzne, w których to Judith Schalansky, a za nią Olga Tokarczuk, odnajdują świat w poetyckiej miniaturze.

Odkryj piękno i elegancję kolekcji CAPRI od UMIAR biżuteria. Kolczyki koła, wykonane ręcznie z białego złota próby 585, to połączenie subtelności i inspiracji topografią wyspy Capri. Ich niezwykła faktura, nawiązująca do konturów wyspy, pięknie odbija światło, tworząc efektowny dodatek do Twojej stylizacji. Poznaj ducha dolce vita i wiecznych wakacji z naszą kolekcją.

“Chwytamy linie poziome mapy – Monte Solaro – najwyższego szczytu Capri i rzucamy je w górę, wysoko do Słońca, rozciągając w wielowymiarowe kształty – kolczyków, pierścionków i bransoletek. Łagodne i strome stoki, fascynujące wzniesienia, pasma i nierówności – struktury stworzone przez przyrodę pełne są uniwersalnej harmonii, której odbicie widzimy w kartograficznych szkicach, te zaś zmieniamy w biżuteryjne formy” – mówią Malwina Wysińska i Magdalena Brzozowska, projektantki UMIAR.

Odkryj kolekcję CAPRI od UMIAR biżuteria. Te wyjątkowe kolczyki na sztyfcie, wykonane ze szlachetnych materiałów, czerpią inspirację z topografii Monte Solaro i okolicznych gór wyspy Capri. Ich nieregularna faktura trzech poziomów-warstwic sprawia, że są nie tylko piękne, ale i wielowymiarowe. Dodaj odrobinę magii Capri do swojej biżuterii dzięki kolekcji CAPRI.Odkryj kolekcję CAPRI od UMIAR biżuteria. Te wyjątkowe kolczyki na sztyfcie, wykonane ze szlachetnych materiałów, czerpią inspirację z topografii Monte Solaro i okolicznych gór wyspy Capri. Ich nieregularna faktura trzech poziomów-warstwic sprawia, że są nie tylko piękne, ale i wielowymiarowe. Dodaj odrobinę magii Capri do swojej biżuterii dzięki kolekcji CAPRI.Odkryj kolekcję CAPRI od UMIAR biżuteria. Te wyjątkowe kolczyki na sztyfcie, wykonane ze szlachetnych materiałów, czerpią inspirację z topografii Monte Solaro i okolicznych gór wyspy Capri. Ich nieregularna faktura trzech poziomów-warstwic sprawia, że są nie tylko piękne, ale i wielowymiarowe. Dodaj odrobinę magii Capri do swojej biżuterii dzięki kolekcji CAPRI.

Faktury wszystkich projektów pozostają niejednorodne i delikatnie pofałdowane, naśladujące naturalną rzeźbę terenu, załamujące światło, iskrzące. W wybranych modelach projektantki użyły kontrapunktu w postaci zatopionych w srebrze i złocie brylantów. Promienie przenikające w głąb szlachetnego kamienia, a następnie odbijające się od krzywizn szlifu, sprawiają, że biżuteria zyskuje wyjątkowy walor. “Efekty optyczne, które można uzyskać, kształtując materiały jubilerskie, mają dla nas wyjątkowe znaczenie. Tym razem natchnieniem dla nich był wyspiarski krajobraz i śródziemnomorskie, pełne mocy słońce”.
Wśród premierowych modeli nie mogło zabraknąć oryginalnych w formie naszyjników. Do kowbojskich krawatów bolo, ręcznie plecionych łańcuchów i perłowych chokerów z poprzednich kolekcji, dołącza DORSA COLLA – nowość łącząca subtelną klasykę łańcuszka z zalotną zawieszką schodzącą wprost w dół dekoltu.
Tłem dla sesji zdjęciowej, towarzyszącej nowej kolekcji, jest zabytkowy Ford Capri – wehikuł, zabierający każdego, kto marzy, tam gdzie rosną cytryny i skaliste zbocza, kruszą się serca i piaski… Na Capri, obowiązkowo z biżuterią formowaną jak mapa, a nawet jak plan.

Wielowymiarowa bransoletka z kolekcji CAPRI UMIAR biżuteria, inspirowana konturami Monte Solaro, najwyższego szczytu Capri. Ręcznie wykonane ogniwa zdobiące srebro 925 oraz srebro 925 pozłacane 24-karatowym złotem. Regulowana długość zapewnia komfort noszenia. Inspiracja topografią wyspy, graficzne odwzorowanie gór i pagórków. Doskonała harmonia natury i elegancji.
Odkryj unikalny naszyjnik typu choker z kolekcji UMIAR biżuteria. Wykonany ręcznie ze szlachetnych materiałów, ten wielowymiarowy naszyjnik z ogniwami, inspirowany konturami warstwic Monte Solaro, wyróżnia się niezwykłą strukturą i designem. Idealnie podkreśla dekolt i dzięki przedłużce umożliwia regulację długości, co gwarantuje komfort noszenia i dopasowanie do różnych stylizacji.
Wielowymiarowa bransoletka z kolekcji CAPRI UMIAR biżuteria, inspirowana konturami Monte Solaro, najwyższego szczytu Capri. Ręcznie wykonane ogniwa zdobiące srebro 925 oraz srebro 925 pozłacane 24-karatowym złotem. Regulowana długość zapewnia komfort noszenia. Inspiracja topografią wyspy, graficzne odwzorowanie gór i pagórków. Doskonała harmonia natury i elegancji.


Zdjęcia: Magdalena Brzozowska, Paweł Rosłaniec
Makijaż i włosy: Iza Kućmierowska
Stylizacje: Malwina Wysińska
Modelka: Edita | X Management


Poprzedni artykuł Następny artykuł

Napisz komentarz

Twój komentarz przejdzie autoryzację przed wyświetleniem.

dołącz do #UMIARfriends
Chcesz być na bieżąco z nowościami? Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj 50 zł na swoje pierwsze zamówienie
Metody płatności zaakceptowane