O nas

UMIAR. Z MIŁOŚCI DO PROSTYCH FORM I PASJI PROJEKTOWANIA
Markę UMIAR współtworzą Magdalena Brzozowska i Malwina Wysińska. Projektantki poznały się na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i od początku znajomości łączy je niezwykła nić porozumienia w odczuwaniu projektowanej rzeczywistości. Choć Magda i Malwina mają odmienne doświadczenie zawodowe – projektowanie produktu i architektura – to cechuje je takie samo podejście do tworzenia biżuterii: umiar przemyślanej formy oraz swoboda artystycznego wyrazu.
PRACOWNIA
Biżuteria UMIAR wykonywana jest ręcznie w pracowni na warszawskim Mokotowie. To tu, we współpracy z doświadczonymi rzemieślnikami, koncepcje i szkice projektantek stają się dokładnie testowanymi prototypami, a następnie ponadczasowymi wyrobami z najwyższej jakości materiałów: złota, srebra, minerałów i naturalnych pereł. Projekty Malwiny i Magdy charakteryzuje wyważony, autorski design: efektowna linia, harmonijne proporcje i szlachetny, minimalistyczny detal.
 
JEWELLERY BAR by UMIAR
Wyjątkowe miejsce w samym sercu warszawskiej Saskiej Kępy, które łączy w sobie wszystko to, co dla nas w projektowaniu biżuterii i przestrzeni ważne. Zapraszamy do naszego pierwszego flagowego butiku, a zarazem pierwszego baru biżuteryjnego, nie tylko w Warszawie. Za projekt jego wnętrza odpowiada połowa duetu projektowego UMIAR, Malwina oraz Jakub Lamot, którzy razem tworzą biuro architektoniczne METRY.