darmowa dostawa na terenie Polski

UMIARFRIENDS • Klaudia @laflamme_candles

Poszerzamy ofertę o przedmioty, które zdobią już nie tylko ciało, lecz także dom. W sklepie UMIAR znajdziecie nową kategorię UMIAR&things, a w niej dwa modele wyjątkowych świec z naturalnych olejków eterycznych, barwników i wosków.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Klaudią, właścicielką warszawskiej pracowni La Flamme, w której powstają świece według naszego pomysłu.

UMIAR: Od jak dawna robisz świece i co zainspirowało Cię do stworzenia własnej manufaktury La Flamme?

Klaudia: Świece sojowe zaczęłam robić na przełomie lat 2017/2018. Inspiracją był prezent świąteczny od mojej koleżanki, która wtedy postanowiła wręczyć bliskim własnoręcznie robione świeczki. Właściwie namówiła mnie, żebym zajęła się tym na większą skalę. No i jej się udało!

U: Jaka jest Twoja ulubiona część procesu wytwarzania świec?

K: Na początku fascynował mnie każdy etap tworzenia, jednak po zrobieniu co najmniej kilkunastu tysięcy świec, stwierdzam, że najbardziej lubię wlewać wosk do form i naczyń. Tworzenie świec w słoikach jest łatwe i szybkie, ale wolę bawić się różnymi kształtami.

 

U: Świeca stożkowa, w naczyniu, a może bliska rzeźbie figurka? Czy masz swoją ulubioną formę?

K: Moje upodobania względem form tak naprawdę co jakiś czas się zmieniają. Na tę chwilę interesują mnie kształty organiczne i taką kolekcję zamierzam stworzyć. Ze świec, które do tej pory stworzyłam najbardziej lubię małe cycuszki.

Następny artykuł

Napisz komentarz

Twój komentarz przejdzie autoryzację przed wyświetleniem.

zapisz się do newslettera
chcesz być na bieżąco z nowościami? zostaw swój adres e-mail i otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zakupy.
Metody płatności zaakceptowane