DROGA DO GOLDEN MEAN • Współcześni kowboje

DROGA DO GOLDEN MEAN • Współcześni kowboje

Zachód, rok 2021. Pytasz, dokąd jadę? O to samo spierałem się z moim koniem. Czego tam szukam? Złotego środka. Wielu go wypatrywało, nie wiem, kim byli, ale chyba go znaleźli. Dołącz do mnie. Obiecuję, wędrując przez trawy Wielkich Równin, w końcu znajdziemy to miejsce "w zakolu rzeki, gdzie rosną topole". Zbudujemy tam dom, nad którym zabłyśnie kowbojska gwiazda. W drogę, szeryfie! Gee up!

koszula THE MANNEI | buty MUSK | krawat bolo UMIAR | pasek Ania Kuczyńska

BUTY

Poszukiwany, poszukiwana! Ściga Cię czas? Zanim zdążysz wyjąć się spod praw i obowiązków, uciekając w bliższe lub dalsze bieszczadzkie kaniony, spraw sobie solidne buty. W kowbojkach MUSK wygrasz w cuglach podwójnie. Bez wysadzania mostów i bez strzelaniny z prawą i lewą ręką szeryfa, wczorajszym deadlinem i I'll think about it tomorrow.


KRAWAT BOLO

- W życiu byłem na muszce tylko jednego zbira.
- A niech mnie, Jo mówi, że był na muszce tylko jednego zbira.
- Patrzyliśmy na siebie przez lufy, a później spuściłem łomot temu blaszakowi z dwoma wskazówkami. W ciągu godziny zdążyłem wysyczeć mu przez zaciśnięte usta kilka starych prawd. Powinien wiedzieć, że nie dam sobie wpakować kulki, płaskie tarcze z siatki są w o wiele lepszym guście. Później, w zaledwie sekundę wyjąłem zza pleców srebrne bolo UMIAR...
- Dobry wybór, Jo.
- To nie był wybór, Jack. To była konieczność. Z męskiej szafy nie warto brać much, a jedynie ponadczasowe krawaty.


PASEK

Wjechałeś do sennego miasteczka i minąłeś saloon? Dobrze, jedź prosto do banku. Stare przysłowie buchalterów w kamizelkach mówi, że są dwa sposoby radzenia sobie z pustkowiem. Jeśli nie wiesz, co powiedzieć lub napisać, pozwól swojemu koniowi myśleć za Was dwoje, gdy to samo spotyka Cię w innym pustym miejscu, przypadkiem podobnym do arkusza kalkulacyjnego, znajdź węża. Na horyzoncie nie widać grzechotników? Nic straconego. Porządny i piękny pasek od Ani Kuczyńskiej zwija się równie dobrze, w dodatku zwróci Ci się co do centa.


KOSZULA

Na szczęście awanturnicze przygody na Dzikim Zachodzie mają to do siebie, że prócz złowrogich przeciwników, patrzących spod kapelusza, spotkasz dla równowagi lojalnych przyjaciół, gotowych oddać Ci ostatnią koszulę. Najlepiej taką z napami, dwoma kieszeniami na piersi i przeszyciami w kształcie litery V na linii ramion...


VOICE OVER

Zachodzące słońce rozlewa się po skalistym betonie. Za chwilę zapadnie noc. Porywisty wiatr przegania stada chmur, odsłaniając niebo i drogę, która prowadzi prosto do Śródmieścia. W sercu miasta, przed bramą przy Mokotowskiej 50 czekają na nowy dzień znajome konie. Amigos, na dziś adios! Do zobaczenia wkrótce w naszym biurze szeryfa.

UMIARroom otwieramy dla Was w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 12:00 do 18:00.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.